O nas

Dr hab. n. med. Dariusz Łątka, prof.UO
Specjalista neurochirurg i neurotraumatolog

Jest uznanym w regionie i w kraju autorytetem w dziedzinie neurochirurgii. Wykształcenie medyczne uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej, a swoje pierwsze szlify neurochirurgiczne w słynnej Klinice Neurochirurgii w Bytomiu, a następnie uczył się pod kierunkiem największych światowych znakomitości w dziedzinie neurochirurgii na licznych kursach, stażach i szkoleniach w Europie i USA. Jego główne zawodowe zainteresowania koncentrują się na nowoczesnej mikroneurochirurgii kręgosłupa, ale także neurochirurgii naczyniowej i onkologicznej. Jest nowatorem w skali regionu i Polski we wdrożaniu wielu nowoczesnych metod leczenia operacyjnego. Jest autorem monografii poświęconej artroplastyce szyjnej, współautorem sześciu podręczników oraz kilkudziesięciu naukowych publikacji fachowych oraz licznych prezentacji naukowych. Jest szefem polskiego Oddziału  Walter E. Dandy Neurosurgical Society, członkiem  Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNch), wieloletnim członkiem Zarządu, a obecnie Prezydentem Elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa (PTCK), wiceprezesem SpineForum - Polska Szkoła Chirurgii Kręgosłupa, członkiem Północnoamerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa (NASS) i Fundacji AO Spine (AOSpine Foundation). W tej ostatniej organizacji pełnił przez dwie kadencje od 2011r. funkcję Szefa Szkolenia na Polskę (Education Neuro Chairman). Jest Konsultantem Wojewódzkim w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii dla Wojewódzwa Opolskiego, Kierownikiem  Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu,  założycielem i Prezesem Honorowym Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Neurochirurgii na Opolszczyźnie „Neuro“

Obecnie operuje swoich pacjentów w doskonale wyposażonym i zorganizowanym Oddziale Neurochirurgii USK w Opolu  oraz, jako polski pionier ambulatoryjnej, minimalnie inwazyjnej chirurgii kręgosłupa, w Centrum Małoinwazyjnej Chirurgii Kręgosłupa i Nerwów Obwodowych Łątka i Partnerzy Sp.P. w Opolu na Kołłątaja w Opolu.

 

Dr n.med. Marta Glaubic-Łątka
Specjalista neurolog

Wśród neurologów Opolszczyzny jest pionierem diagnostyki dopplerowskiej krążenia mózgowego. Skończyła Śląską Akademię Medyczną i początki swej kariery związała ze śląskimi ośrodkami neurologicznymi. Swoje naukowe i zawodowe zainteresowania rozwijała we współpracy z Politechniką Wrocławską, dzięki której potwierdziła niezwykłe związki migreny z teorią chaosu. Smykałkę dydaktyczną realizuje będąc wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego. Jest konsultantem w zakresie neurologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym  w Opolu, a dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu pracuje zarówno w Zakładzie Radiologii, w którym przeprowadza diagnostykę ultrasonograficzną, jak i prowadzi swoich pacjentów w Oddziale Neurologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN) i Europejskiego Towarzystwa Neurosonologii I Hemodynamiki Mózgowej (ESNCH). Ostatnio jej zainteresowania zawodowe związane są także z profesjonalną terapią bólu. Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Medicum UJ w Krakowie w zakresie terapii bólu.

Kolejnym obszarem zainteresowań jest neurologia czynnościowa i opieka nad pacjentami kwalifikowanymi do neuromodulacyjnych zabiegów operacyjnych. 

 

Dr n. med. Kajetan Łątka
lspecjalista neurochirurg

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z Neurochirurgii. Pracuje w oddziałach Neurochirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym w Opolu oraz Szpitalu Vital Medic w Kluczborku.
Głównym działem jego zainteresowań jest chirurgia kręgosłupa z naciskiem na techniki małoinwazyjne i przezskórne. W tym kierunku odbył szkolenia zagraniczne m. in. w Singapurze, Barcelonie, Belfaście i USA. Uczestniczyłem w światowych kongresach neurochirurgicznych w Bostonie, Honk Kongu, Istambule i Singapurze.
W 2019r. otworzył przewód doktorski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym pt. "Ocena wyników leczenia zespołów bólowych w chorobie degeneracyjnej krążka międzykręgowego przy pomocy żelowej chemonukleolizy alkoholowej".

W swoim gabinecie oferuje konsultacje z zakresu neurochirurgii, chirurgii kręgosłupa, kwalifikację do leczenia operacyjnego oraz terapię iniekcyjną umożliwiającą szybkie usprawnienie i uśmierzenie bólu u pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego (EANS), Polskiego Towarzystwa Neurochirurgii, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, organizacji AOSpine oraz NASS (North American Spine Society) oraz WEDNS (Walter E. Dandy Neurosurgical Society).

 

Mgr Bartosz Nazimek
fizjoterapeuta

Studiował w Opolu na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Jest certyfikowanym terapeutą metody PNF , NDT-Bobath dla dorosłych , McKenzie ,terapii manualnej wg Plaatsmanna oraz Kinesiotapingu. Od 2000r. jest związany z Oddziałem Neurochirurgii WCM w Opolu, w którym realizuje swoje nowatorskie w skali regionu metody rehabilitacji i usprawniania. Prowadzi zajęcia kliniczne ze studentami na Wydziale Fizjoterapii Politechniki Opolskiej  i w Państwowej Wyższej Zawodowej Szkole Medycznej w Opolu.


Mgr Małgorzata Żłobicka

Jest absolwentką Wydziału Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Opolskiego, ukończyła także studia w zakresie zarządzania zakładami opieki zdrowotnej na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu oraz liczne specjalistyczne kursy podyplomowe, co sprawia, że jest osobą o najwyższych kompetencjach, absolutnie niezastąpioną w prowadzeniu administracji zarówno Oddziału Neurochirurgii WCM w Opolu jak i Naszej Praktyki. We wszelkich sprawach administracyjnych dotyczących umówionych telefonicznie lub przez internet wizyt nie wahaj się poradzić Pani Małgosi.
Tel.: 601 417 451 lub 601 471 913,
e-mail: info@neurochirurg.opole.pl

 

OBSŁUGĘ PRAWNĄ PLACÓWKI PROWADZI: Mecenas MARCIN ŚLEZIONA.